TRASY ROWEROWE

Trasa Dookoła Jeziora Powidzkiego

Powidz – Przybrodzin – Ostrowo – Anastazewo – Skrzynka Mała -Lipnica – Kosewo – Giewartów – Kochowo – Polanowo – PowidzDługość trasy wynosi 35 km
Trasa zaliczana jest do tras o łatwym stopniu trudności
Nawierzchnia to: grunt, szuter i w 50% asfalt

Trasę tę można rozpocząć w wielu miejscach, ze względu na to, iż przebiega ona przez wszystkie najbardziej atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe położone nad Jeziorem Powidzkim. Chcąc w pełni skorzystać z możliwości podziwiania osobliwości jakie daje trasa, należy odwiedzić następujące miejsca: „Hotel na Skarpie”, gdyż stamtąd rozpościera się bardzo piękny widok, brzeg niedaleko pól namiotowych w Anastazewie i Ostrowie, przepiękne dęby w Kosewie i widok na Zatokę Kosewską, pomnik przyrody – okazały dąb w parku ośrodka wypoczynkowego w Giewartowie, panoramę jeziora rozpościerającą się od strony Kochowa oraz Zatokę Polanowską. Trudność mogą sprawić jedynie odcinki piaszczystej drogi przed Anastazewem. Należy także zachować ostrożność przy pokonywaniu odcinków dróg Powidz – Hutka i Kosewo – Giewartów, gdyż w sezonie panuje na nich większy ruch samochodowy.

Trasa Dookoła Jeziora Niedzięgiel

Przybrodzin – Powidz – Charbin – Wiekowo – Skorzęcin – Skorzęcin Rybaki – Ośrodek Wypoczynkowy SkorzęcinDługość trasy wynosi 25 km
Trasa zaliczana jest do tras o łatwym stopniu trudności
Nawierzchnia to: grunt, szuter i w 55% asfalt

Trasę można rozpocząć w Przybrodzinie, dzięki temu istnieje późniejsza możliwość zrobienia sobie małej przerwy w jej połowie – w miejscu obfitującym w punkty gastronomiczne oraz inne obiekty turystyczne. Na trasie będą do pokonania najwyższe wzniesienia znajdujące się na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego, a także można podziwiać interesujące panoramy Jeziora Niedzięgiel (Skorzęcińskiego) i Jeziora Powidzkiego. Większe trudności może spowodować jeden z większych podjazdów w Wiekowie, lecz jest to krótki odcinek o podwyższonej trudności. Na trasie znajdują się dworki wraz z pozostałymi przy nich parkami w Charbinie i Skorzęcinie. Jednak w Powidzu można dopiero zobaczyć liczne, a jednocześnie najbogatsze pamiątki historyczne jakie oferuje.

Trasa Urokliwe Doliny

Skorzęcin Rybaki – Skorzęcin – Stary Gaj – Gaj Żelaźnica – Gaj Brzozówka – Ostrowite Prymasowskie – Raszewo – Kinno – Skubarczewo – Piłka – SkorzęcinDługość trasy wynosi 29 km
Trasa zaliczana jest do tras o trudnym stopniu trudności
Nawierzchnia to: grunt, szuter i w 20% asfalt

Główne trudności na tej trasie związane są ze stanem dróg, ponieważ w znacznej części trasa to przebiega po drogach polnych oraz leśnych z małymi podjazdami. Na trasie można podziwiać bardzo dużo urokliwych zakątków które tworzy bogata rzeźba terenu. Wybierając tę trasę można podziwiać kościół w stylu neoromańskim z 1851 roku w Ostrowitym Prymasowskim, a także dom o konstrukcji szachulcowej położony w tej samej miejscowości położonej nad Jeziorem Ostrowickim (Prymasowskim). W osadzie leśnej Piłka można podziwiać stary młyn wodny.


WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW ORAZ KIJKÓW DO NORDIC WALKING


SZKOŁA WINDSURFINGU BINGO

Klienci odpoczywający w Pensjonacie Nad Jeziorem mają możliwość wypożyczenia sprzętu do windsurfingu oraz nauki pod okiem profesjonalistów w licencjonowanej Szkole Windsurfingu Bingo w promocyjnych cenach!


WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU WODNEGO ORAZ CHARTER JACHTÓW

Do dyspozycji turystów wypożyczalnia posiada: kajaki, rowery wodne, łódki.


PRZEJAŻDŻKI KOLEJĄ WĄSKOTOROWĄ ORAZ DREZYNĄ


OŚRODEK JEŹDZIECKI MAROSZÓWKA

Turyści mogą skorzystać z nauki jazdy konnej, przejażdżek bryczkami czy wypożyczyć konia pod siodło na przejażdżki po okolicach.


MOŻLIWOŚĆ ZWIEDZANIA LOTNISKA W POWIDZU DLA ZORGANIZOWANYCH GRUP

Istnieje możliwość zwiedzania 33 Bazy Lotnictwa Transportowego wraz z przewodnikiem po wcześniejszym zgłoszeniu.