Jezioro Powidzkie należy do najpiękniejszych regionów Wielkopolskich, ze względu na swoje położenie, umożliwiło naturze przetrwanie w stanie prawie nie naruszonym, naturalnym. Jezioro i miejscowość Powidz przyciąga turystów na nocleg, pragnących odpoczywać w ciszy i spokoju, w bliskim kontakcie z naturą.

Nasza baza turystyczna jest idealnym punktem wypadowy do takich miejsc jak:

  • Szlak Piastowski – W samym sercu „MAIOR POLONIA” – Wielkiej Polski położony jest unikatowy szlak – nazwany Szlakiem Piastowskim. Wśród setek innych szlaków ten jest wyjątkowy.

Na obszarze, na którym przebiega Szlak Piastowski, znajdują się ślady funkcjonowania człowieka od czasów schyłkowego paleolitu. Najstarsza znaleziska odkryto w okolicy Modliszewka (wieś leżąca na północ od Gniezna) – ich chronologia sięga drugiej połowy X wieku przed Chrystusem.

Ważnym miejscem na szlaku jest także ekspozycja na otwartym powietrzu w Biskupinie. Spełnia ona wieloraką funkcję. Jest doskonałym dowodem na funkcjonowanie na tym terenie ludzi długo przed powstaniem państwa polskiego. Dzięki tej ekspozycji możliwa jest edukacja w ramach nauki postaw obywatelskich. Dodatkowo rezerwat archeologiczny w Biskupinie jest niezwykle ważnym miejscem dla świata nauki, dla edukacji historycznej, a także przykładem wykorzystania zabytków w polityce i dla celów propagandowych oraz budzenia świadomości narodowej.

Szlak rozpoczyna się w Poznaniu i dalej biegnie na północ przez:

– Pobiedziska, Moraczewo, Ostrów Lednicki, Gniezno
– Trzemeszno, Mogilno, Strzelno, Kruszwicę
– Inowrocław, Kościelec Kujawski, Pakość, Barcin
– Lubostroń, Żnin, Wenecję, Biskupin

  • Gniezno – I stolica Polski oferuje wiele atrakcji, takich jak Katedra Gnieźnieńska, Muzeum Początków Państwa Polskiego;
  • Wenecja – Kolei Wąskotorowej, ruiny średniowiecznego zamku „diabła weneckiego”;
  • Ostrów Lednicki – Relikty najstarszego w Polsce preromańskiej architektury pałacowo-sakralnej;
  • Licheń Stary – Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej;
  • Zaurolandia (Rogowo) – Największy Park Dinozaurów w Polsce;